Zavičajci se zahvalili Zoranu Netkoviću na donaciji

Predstavnici Zavičajnog društva Kraljevo iz beogradske podružnice, uručili su dana u Beogradu, Zahvalnicu gospodinu Zoranu Netkoviću,vlasniku uspešne kompanije „Agent plus“ koji je svojom donacijom pomogao da Zavičajno društvo Kraljevo,ove godine,štampa 56-ti broj svog časopisa „Kraljevački zavičaj“ koji je,u celini, posvećen 80-toj godišnjici od  od krvavog stradanja kraljevčana oktobra 1941.godine.Tiraž tog izdanja je besplatno distribuiran,većim delom, učenicima kraljevačkih srednjih škola.

Milan Novaković, predsednik beogradske podružnice Zavičajnog društva Kraljevo i Aleksandra Terzić, član uprave te podružnice  predali su danas, primerke 56-og broja časopisa„Kraljevački zavičaj“ i primerke nedavno štampanog   Specijala KV Novosti-on line  –  “Povratak bronzanog ratnika” koji je objavljen 13.novembra 2021.godine, na dan kada se navršilo 39 godina od povratka spomenika Solunskim ratnicima sa Gradskog gorblja na centrali gradski Trg Srpskih ratnika.

Važno je, i interesantno,   reći  da je prvo izdanje  dodatka  nekadašnjih „Kraljevačkih novosti“ , koje su iz štampe izlazile sve do 2013.godine, sa istim naslovom “Povratak bronzanog ratnika”, tada, finansijski podržao gospodin Zoran Netković.

Gospodin Netković se potrudio da priznanje zavičajaca u svojoj firmi primi u društvu svog prvog saradnika gospodina Aleksandra Obućine, takođe kraljevčanina i rođenog  brata Jovice Netkovića, čime je ovaj svečani čin , u potpunosti, protekao među kraljevčanima „na privremenom radu“ u Beogradu koji nisu i neće nikada zaboraviti grad svoje mladosti.

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.