Vasilije Vasa Tucaković o Inicijativi za podizanje spomenika Tozovcu

Obavešten o pokrenutoj Inicijativi za izgradnju spomenika Predragu Živkoviću –Tozovcu, Vasilije Vaso Tucaković, jedan od osnivača Zavičajnog društva “Kraljevo“ i njegov doajen je, obradovan, rekao:
„Za mojih tri decenije angažovanja u Zavičajnom društvu „Kraljevo“ a i pre toga tokom mog rada u Kulturno prosvetnoj zajednici Kraljeva imao sam brojne kontakte sa pokojnim Predragom Živkovićem –Tozovcem. Uvek se rado, kada su mu to obaveze dozvoljavale, odazivao našim pozivima za druženja sa kraljevčanima u Beogradu među kojima je imao brojne prijatelje, školske drugove i kolege muzičare. U potpunosti sam saglasan sa pokrenutom Inicijativom za podizanje spomenika u Kraljevu Predragu Živkoviću –Tozovcu a imam i slobodu da predložim lokaciju za taj spomenik. Po meni je to park između Gospodar Vasinog konaka, hrama Svete Trojice i Doma Vojske Srbije jer su se, neki od prvih nastupa pokojnog Tozovca kao pevača i muzičara, desili baš u toj sali nekadašnjeg Doma JNA“ .

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.