TRI GODINE POVELjE O BRATIMLjENjU „STARE PAVLICE“ I „ZAVIČAJNOG DRUŠTVA KRALjEVO“

6. decembra 2019 godine dva udruženja, Stara Pavlica koja okuplja Raščane i njihove potomke u Kraljevu
i Zavičajno društvo Kraljevo, potpisala su ,, Povelju o bratimljenju.
Već treću godinu zaredom , reči ispisane na tom dokumentu,uspešno i na razne načine, pretačemo u
praksu, ,uprkos mnogim nedaćama zbog gubitka nekolicine svojih istaknutih članova.
Među onima kojih danas nema, da zajedno podelimo radost skromnog jubileja, je i Novica Negovanović
koji je ,uz Borisa Boću Čolovića bio jedan od inicijatora bratimljenja i potpisnik Povelje o bratimljenju dva
udruženja.
Na ovaj dan, uz sećanje na drage ljude kojih više nema,na mnoga zajednička druženja i akcije ne možemo a da sa žaljenjem ne konstatujemo kako su čelnici grada Kraljeva ,uprkos datim obećanjima ,ostali,barem za sada, bez pravog odgovora i konkretne akcije, na zajedničku inicijativu ova dva društva da se u centru grada podigne zajedničko spomen obeležje dvojici velikana srpske narodne muzike, Predragu Živkoviću –Tozovcu i Novici Negovanoviću.
Obeležavajući ovaj jubilej ,sloge i saradnje dva udruženja, podsećamo ih na data obećanja.