Svečana akademija povodom Imendana grada i Dana Zavičajnog društva “Kraljevo”

Poštovani 4.juna 2021 godine, navršiće se 30 godina od osnivanja Zavičajnog društva „Kraljevo“. Njegovi osnivači su još tada doneli Odluku i u akta Društva zapisali da je19.april, Imendan grada ujedno i Dan Zavičajnog društva „Kraljevo“. Zavičajno društvo „Kraljevo“ ima misiju da okuplja, povezuje i zbližava Kraljevčane ma gde se oni nalazili potstičući ih da jačaju svoja osećanja prema zavičaju. Društvo želi da Zavičajce sa iskazanim osećanjem pripadnosti kraljevačkom kraju uključuje,na razne načine i u različitim oblastima, u sve aktivnosti koje doprinose razvoju i napretku Kraljeva i kraljevačkog kraja.

Svečana akademija je snimana za potrebe Zavičajnog društva a snimak je, preko You Tube kanala Zavičanog društva „Kraljevo“ i naloga Zavičajnog društva na društvenim mrežama (Facebook i Twitter) od večeras dostupan Zavičajcima širom sveta.

Podeli