Prvih četrdeset godina „Gama zraka“

Počeli su kao grupa „Led“,krajem sedamdesetih godina prošlog veka, ali su veoma brzo uz rokadu nekih članova oformili novi bend „Gama Zrak“ koji je i danas aktivan.

Prvu postavu su sačinjavali Mikac, Gagi, Mujo, Munde i Dejan.
Danas uz Mikca i Mundeta, stalnu postavu čine još i Capo, Tošo i Štavljo.

Već četrdeset godina sviraju na trgovima, po klubovima i na moto skupovima. „Gama Zrak“ ima i nekoliko autorskih pesama, a poslednja „Kraljevi na dva točka“ je napravljena kao himna kraljevačkom Moto klubu „Kings“.

Povodom nesvakidašnjeg jubileja za kraljevačke prilike, „Gama Zrak“ će u petak 10. septembra od 19 časova u „Gastro pabu“ obeležiti svojih „Prvih 40 godina postojanja“. Pored njih sa gostima iznenađenja, sviraće još tri kraljevačka benda: Oktava više, Good Will i Dečja radost.

Za ovu priliku pripremljeno je i specijalno Sidžino štampano izdanje „40 godina Gama Zraka“, pa će svi posetioci moći da ga besplatno preuzmu.

Zavičajno društvo „Kraljevo“ upućuje slavljenicima iskrene čestitke sa željom da potraju bar još četrdeset i „ofore“ Rolling Stones-e.

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.