Preminuo novinar Dušan Stojić

Juče je, u Mataruškoj Banji, preminuo Dušan-Duško  Stojić (rođen 1949 godine) dugogodišnji dopisnik „Večernjih novosti“ iz Kraljeva, pesnik, muzičar i jedan od osnivača Žičkog duhovnog sabora Preobraženje i ovdašnjeg Književnog kluba.

Duško je nekoliko godina zadnjih godina  bio je aktivan i u Zavičajnom društvu „Kraljevo“ gde je asistirao Sekretaru društva Vasiliju Tucakoviću a kao urednik je priredio i potpisao nekoliko brojeva  časopisa „Kraljevački zavičaj“

Stojić je dobitnik Oktobarske nagrade grada Kraljeva, Nagrade za životno delo Udruženja novinara Srbije i Crne Gore.

Njegov rukopis “Glagol” nagrađen je Godišnjom nagradom Književnog kluba Kraljevo iz donacije Hranislava Miloševića za 2014. godinu. Stojićeve prethodne zbirke pesama su “Raspored časova” i “Lični opis”.

Dušan Stojić će biti sahranjen,u četvrtak 22.jula u 12 časova, na Novom groblju u Kraljevu a komemoracija povodom njegove smrti biće održana u u petak 23.jula u Skupštini grada Kraljeva.

Vreme komemoracije biće naknadno objavljeno.

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.