Pomen stradalnicima za slobodnu Srbiju i bolje Kraljevo

Predstavnici Zavičajnog društva Kraljevo(Raša Pavlović i Zoran Nikolić) i njegove beogradske podružnice(Milan Novaković,Predrag Petrović i Nikola Lomić) bili su juče na Komemorativnoj sednici Skupštine grada Kraljeva i Komemoraciji na Groblju streljanih u Kraljevu oktobra 1941.godine.Na vencu koga su položili na humke streljanih, pisalo je, u ime svih zavičajaca-kraljevčana rasutih širom sveta, Besmrtnim precima,stradalnicima za slobodnu Srbiju i bolje Kraljevo – Zavičajno društvo Kraljevo.

Zavičajci na pomenu stradalnicima za slobodnu Srbiju i bolje Kraljevo

Predstavnici Zavičajnog društva Kraljevo(Raša Pavlović i Zoran Nikolić) i njegove beogradske podružnice(Milan Novaković,Predrag Petrović i Nikola Lomić) bili su juče na Komemorativnoj sednici Skupštine grada Kraljeva i Komemoraciji na Groblju streljanih u Kraljevu oktobra 1941.godine.Na vencu koga su položili  na humke streljanih, pisalo je, u ime svih zavičajaca-kraljevčana rasutih širom sveta, Besmrtnim precima,stradalnicima za slobodnu Srbiju i bolje Kraljevo – Zavičajno društvo Kraljevo.

Podeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *