Ovogodišnji Kajmak bal u Beogradu je 26.juna!

Ovogodišnji ,tradicionalni, festival dobrog raspoloženja „dece Ibra i Morave skućene na obalama Dunava i Save“ nazvan, po nadaleko čuvenom proizvodu iz njihovog zavičaja, „Kajmak-bal“ će se održati u subotu 26.juna 2021 na ustaljenom mestu u Topčiderskom parku.
Prošlogodišnji, deseti po redu“Kajmak bal“ nije ni održan zbog već poznate situacije sa epidemijom virusa korone a ovogodišnji će,iz istih razloga, imati suženi program,tačnije samo druženje u Topčiderskom parku a izostaće,popodnevni, kulturno umetnički program u kući „Đure Jakšića“u Skadarliji.
„Ovo tradicionalno okupljanje kraljevčana u Beogradu je prvobitno bilo planirano za 19.jun ali je, zbog letnjih(duhovskih) zadušnica, pomereno za 26.jun sa početkom u 11 časova“ rekao nam je danas Aleksandar Aco Terzić ,član uprave beogradske podružnice Zavičajnog društva Kraljevo koji je zbog toga bio,u radnoj poseti, Kraljevu kako bi sa promenama datuma održavanja Kajmak bala upoznao Turističku organizaciju grada Kraljeva i matično Zavičajno društvo.

Podeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *