Otvorena nova kancelarija bratskih udruženja Zavičajno društvo „Kraljevo“ i „Stara Pavlica“

„Naše nove prostorije su u Karađorđevoj broj 31.  Došli smo u „Staru čaršiju“ kako to volimo da kažemo mi, kraljevčani. Ali naša poruka ,iz „Stare čaršije“ nije ona, iz pesme poznata, „Žal za mladost“ i priče o prošlosti Kraljeva. Naprotiv,poruka naših bratskih udruženja Zavičajnog društva „Kraljevo“ i udruženja građana „Stara Pavlica“ je upućena pre svega mladim kraljevčanima: Dođite, pridružite nam se! Čujte naša iskustva i hrabro u život. U susret novom ,boljem i prosperitetnijem Kraljevu koga ćete stvarati tako što ćete nastaviti sa svim onim dobrim koje smo ,koliko toliko,stvorili mi,vaši predhodnici.Mi smo tu da vam pomognemo, da vam otvoreno ukažemo na naše greške kako ih vi ne biste ponavljali.Mi smo tu da, zajedno sa svima vama,dobronamernim Kkraljevčanima,ispunimo misiju bratskih udruženja Zavičajnog društva „Kraljevo“ i udruženja građana „Stara Pavlica“ da okupljamo ,povezujemo i zbližavamo kraljevčane ma gde se oni nalazili i podstičemo ih da jačaju svoja osećanja prema zavičaju tako što će ta osećanja iskazivati uključučivanjem u aktivnosti koje ,na različite načine i u različitim oblastima, doprinose razvoju i napretku kraljevačkog kraja“,rekao je večeras na otvaranju novih prostorija dva bratska udruženja Novica Negovanović,predsednik Upravnog odbora Zavičajnog društva „Kraljevo“.
Među brojnim gostima i prijateljima na otvaranju su bili i dr. Predrag Terzić, Gradonačelnik grada Kraljeva, Miloš Milišić, pomoćnik Gradonačelnika za kulturu, Nenad Nerić, predsednik Udruženja inženjera i tehičara „Dobrivoje Božić “

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.