Održana tribina na temu “Zlatne harmonike Kraljeva –šta i kako dalje?”

Danas je u Kraljevu, u prostorijama Zavičajnog društva Kraljevo i udruženja građana “Stara Pavlica”,održana Javna tribina na temu “Zlatne harmonike Kraljeva –šta i kako dalje?”.

Zavičajno društvo Kraljevo i udruženje građana “Stara Pavlica” su zbog pijeteta prema pokojnom Novici ,a u želji da doprinesu što uspešnijem profilisanju njegove ideje o manifestaciji koje okuplja i afirmiše mlade i kreativne stvaraoce u narodnoj muzici Srbije , organizovali ovaj razgovor koji se odvijao delom u prostorijama udruženja a deo sagovornika se u raspravu uključio putem video linka.


Među učesnicima u razgovoru bili su i dr Vojislav Spasić ,vanredni profesora na FILUM-u u Kragujevcu, koji predaje glavni predmet Solo pevanje i Metodiku nastave solo pevanja i Panta Veličković, redovni profesor na katedri za violu Faluteta muzičke umetnosti u Beogradu, obojca izuetni poznavaoci i poštovaoci stvaralačkog opusa Novice Negovanovića. Na tribini je učestvovalo troje članova porodice pokojnog Novice, brat Predrag koji se javljao iz
Beograda, sin Dragan koji se javljao iz Amerike i ćerka Olivera koja je bila lično prisutna na tribini u Kraljevu.
Na predlog dr.Milana Matijevića formiraće se redakcioni odbor koji će uobličiti sve ,danas, date predloge i pokrenute ideje o manifestaciji čiji je idejni tvorac bio pokojni Novica Negovanović.

Profesor Veličković je prihvatio da sačini Nacrt tog dokumenta koga će redakcioni odbor iorganizatori Javne tribine razmotriti a potom proslediti gradu Kraljevu koji je i podržao koncert “Zlatne harmonike Kraljeva” održan ove godine, 8.septembra, na Trgu Srpskih ratnika u organizaciji Kulturnog centra Ribnica.

Kako je ovaj razgovor upriličen baš na rođendan pokojnog Novice delegacija organizatora Javne tribine u kojoj su bili Raša Pavlović,vd predsednika Upravnog odbora Zavičajnog društva Kraljevo, dr.Milan Matijević član Upravnog odbora, Olivera Negovanović Novičina ćerka, Panta Veličković, redovni profesor na katedri za violu Faluteta muzičke umetnosti u Beogradu, Boris Boća Čolović predsednik UO “Stara Pavlica” i Slaviša Stančić, sekretar tog udruženja su, neposredno pre Javne tribine, položili cveće i upalili sveće na Novičinom grobu u Adranima.

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.