Odlomak iz teksta Ljubomira Lazarevića

Večeras,objavljujemo odlomak iz teksta Ljubomira-Ljuba Lazarevića koji će biti objavljen u 55.-om broju časopisa „Kraljevački zavičaj“ koji iz štampe izlazi u ponedeljak 19.aprila 2021 godine na Imendan grada i Dan Zavičajnog društva „Kraljevo“.
Tekst smo opremili fotografijama autora i nekadašnjih „kraljevačkih brucoša“ a danas žitelja Beograda.
„Kraljevačka ambasada“ na Terazijama
-Prve večeri, vodi me Zdravko u „Kraljevačku ambasadu“ na Terazijama, ispred hotela „Moskva“. Uz nas dvojicu, još petorica – iz iste zgrade, sa istog potkrovlja, gde je još jedan „kolektiv“ – „Kraljevačka mala kolonija“: Boro Bešević, iz Adrana, Slobodan Simović, iz Vitkovca, Milija Bekčić iz Vrnjačke Banje, braća Dumić – Bogosav i Dobrosav iz Kraljeva. Sve ih znam iz srednje škole i Gimnazije. Ilija Blagojević nas čeka ispred „Ambasade“. Srećem dosta poznatih ljudi iz moje, i iz starijih generacija Gimnazije u Kraljevu. Neki su tu, a o nekima iz našeg zavičaja se priča. Da se prisetim, kao na prozivci: Vlada Stefanović, Velja Milosavljević, Dragan-Ganja Petrović, Borko Gvozdenović, Vito Gočobija, Jezdimir Sretović, Milovan Sretović, Maksim Mihailović, Dobrila Levajac, Lepa Dumić, Drinka Podgorac, Branko Toholj, Bogdan Mrvoš, Sreta Dragojlović, Dragan Karapandžić, Marko Marinković, Milan Dačović, Živorad Dukić, Dragojlo Bažalac, Đorđe Vučetić, Miljojko Trišović, Brnislav Tapušković, Vasilije Tapušković, Đurđe Seničić, Radoslav Jeremić, Boško Stanković, Marenović Tomislav, Stanimirović Radomir…

Podeli