NAŠI SMO DA SE- BOLJE UPOZNAMO

Zavičajno društvo Kraljevo i Narodna biblioteka „Stefan Prvovenčani” Kraljevo, u okviru serijala „Kraljevačni”, zasnovanog na ideji predstavljanja uglednih ličnosti poteklih sa prostora Kraljeva i okoline, priređuju program posvećen Draganu Biseniću, novinaru, diplomati i publicisti.

 Zahvaljujući svom svestranom profesionalnom angažmanu, Dragan Bisenić ostvario je kontakte i sarađivao sa mnogim ličnostima na svetskom nivou koje su obeležile društveno-politička zbivanja druge polovine XX veka, uključujući i događaje u SFRJ u godinama njenog raspada.

Među njegovim sagovornicima našli su se Henri Kisindžer, Zbignjev Bžežinski, Kolin Pauel,Džordž Buš,Mihail Gorbačov,  Džordž Soroš, Milan Panić, Slobodan Milošević, Dobrica Ćosić,Mihajlo Marković,Jovanka Broz, Robert Maknamar, Nikolaj Riškov, Nikolaj Jakovljev, Hans Ditrih Genšer, Alojz Mok, Peter Handke, Tadeuš Mazojvecki, Robert Badintner, Klaus Kinkel, Huang Hu i mnogi drugi.

Program naslovljen „Naši smo – da se bolje upoznamo”, biće priređen u četvrtak, 28. oktobra 2021. godine u 18 časova, na trećem spratu Biblioteke.

Ulaz je slobodan u poštovanje propisanih epidemioloških mera.

 

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.