Kraljevo je, za vikend, domaćin velike atletske manifestacije

Kraljevo će, subotu 5.juna i nedelju 6.juna 2021.g biti domaćin Prvenstva Srbije u atletici, na kom će učestvovati najbolje atletičarke i atletičari Srbije. Prediviđeno je da, na rekonstrisanom atletskom stadionu u Kraljevu, zbog epidemioloških mera, otvaranju prisustvuje samo 300 posetilaca sa pozivnicama. Brigu oko selekcije i spiska veterana kraljevačke atletike koji bi trebali da prisustvuju svečanom otvaranju, organizatori su prepustili dr. Milanu Matijeviću, doajenu kraljevačke atletike i članu Zavičajnog društva „Kraljevo“.

Organizator državnog prvenstva je Srpski atletski savez, domaćin je grad Kraljevo, a podršku u organizaciji pružaju Sportski savez Kraljeva i Atletski klub Kraljevo.