Jovan Pajović – prvi dobitnik nagrade “Novica Negovanović” na festivalu “Zlatne harmonike Kraljeva”

Festival  “Zlatne harmonike Kraljeva” je nastavljen  sinoć takmičenjem mladih harmonikaša ,na Trgu Srpskih ratnika na kome se osam ,mladih harmonikaša ,odabranih  na audiciji održanoj u Kraljevu maja meseca ove godine, takmičilo za novoustanovljenu nagradu “Novica Negovanović”.

Žiri kojim je predsedavao Novičin brat , harmonikaš i kompozitor Pregrag Negovanović, a čiji su članovi  još i :Vlada Panović, umetnički rukovodilac Narodnog orkestra RTS-a, harmonikaš i kompozitor Miša Mijatović, master harmonike i docent na  Fakultetu umetnosti u Nišu Nikola Peković i doktor etnomuzikologije Borislav Miljković, asistent na Fakultetu muzičke umetnosti u Beogradu je dodelio tri nagrade.

Čast da bude  pobednik festival i prvi dobitnik nagrade “Novica Negovanović” koja pored diplome i novčanog dela  nagrade podrazumeva  i pravo na kompoziciju, aranžman i snimanje u muzičkom studiju AS, Aleksandra Sofronijevića , u Beogradu, pripala je, jednoglasnom odlukom žirija, Jovanu Pajoviću.

Drugonagrađeni je Miloš Budimir a treća nagrada je pripala Vojinu Šundoviću.

Podeli

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.