IN memoriam – Vasilije Vasa Tucaković

U Kraljevu je, jutros, u svojoj 95- oj godini života preminuo Vasilije Vasa Tucaković, čovek koji je obeležio čitavu jednu epohu u radu ustanova kulture u Kraljevu, čovek zadivljujuće memorije i svežine ideja koji je tri decenije predano vršio družnost sekretara Zavičajnog društva Kraljevo.

Povodom Vasine smrti Zavičajno društvo Kraljevo organizuje Komemorativnu sednicu Skupštine društva, u
utorak 15.11.2022.godine sa početkom u 10.30 časova, u Svečanoj Sali Skupštine Grada.
Vasilije Vasa Tucaković biće sahranjen istoga dana u 12 časova na starom Gradskom groblju u Kraljevu.
U znak sećanja i zahvalnosti našem Vasi za sve što je učinio za Zavičajno društvo Kraljevo objavljujemo tekst Dragane Tipsarević, predsednice Supštine Zavičajnog društva Kraljevo, “Vasa u 9 slika” koga je ona napisala i objavila u časopisu “Kraljevački zavičaj” štampanom 19.aprila 2021 godine povodom jubileja –trdeset godina rada društva.
Taj tekst možete pročitati i preuzeti OVDE.

Podeli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *